Domki narzędziowe - najnowsze opinie

Zobacz więcej opinii

Metalowy domek ogrodowy Woodridge 3,1 x 2,4 m Arrow

23.04.2024

Opinia od: Jivko

Podoba mi się, jest dokładnie taki, jak się spodziewałem, blacha jest cienka, ale to też nie jest niespodzianka. Po złożeniu jest całkiem solidny.

Domek narzędziowy metalowy Oklahoma 2,7 x 1,3 m Store Boss antracyt

20.04.2024

Opinia od: Klaudia Juda

Wszystko jak w opisie. Drzwi trochę ciężko się przesuwają. Poza tym ok

Schowek na pojemniki na odpady 3 x 240l Hamilton StoreBoss antracyt

01.04.2024

Opinia od: Adam

Idealnie sprawdził się po to po co został zakupiony. Weszły 3 kosze 120 l plus narzędzia ogrodowe. Kolor pasujący do elewacji to dodatkowy plus. Czas składania? No cóż wybrałem opcję Level hard i robiłem sam więc zdecydowanie dłużej

Domek narzędziowy metalowy Oklahoma 2,7 x 1,3 m Store Boss antracyt

27.02.2024

Opinia od: Agno

Elegancka i dyskretna szopa na narzędzia. Prosty montaż, ale dla kogoś kto montuje po raz pierwszy zajmie to na pewno ponad 8 godzin.

Domki narzędziowe - najnowsze zdjęcia od klientów

Zobacz więcej zdjęć
  • Metalowy domek ogrodowy Woodridge 3,1 x 2,4 m Arrow
  • Metalowy domek ogrodowy Woodridge 3,1 x 2,4 m Arrow
  • Namiot garażowy Store Boss 2,4 x 3,6 m antracyt
  • Metalowy domek ogrodowy Woodridge 3,1 x 2,4 m Arrow
  • Mały drewniany domek ogrodowy Harstad 120 x 126 cm
  • Domek narzędziowy z metalu Helsinki 3 x 2,4m StoreBoss antracyt

Domki narzędziowe

Utrzymanie porządku w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy dysponujemy przestrzenią zdolną pomieścić wszystkie nasze sprzęty i akcesoria. Domki narzędziowe i domki działkowe właśnie do tego celu służą. Ich rodzajów jest bardzo wiele, a zakup należy przemyśleć pod kątem rozmiaru, akcesoriów dodatkowych, funkcji, materiału i producenta.

 

Domki narzędziowe - rozmiar

Małe domki ogrodowe zmieszczą jedynie kosiarkę, kosze na śmieci bądź drobne narzędzia. Z kolei te duże – pełnić mogą rolę domku rekreacyjnego, służącego nie tyle do magazynowania przedmiotów, co do wypoczynku. Domki działkowe duże – bez pozwolenia na budowę – stanowią szybkie w montażu miejsce do relaksu, składające się niejednokrotnie z więcej niż jednego pomieszczenia.

 

Schowek ogrodowy - akcesoria

Budowle tego typu mogą posiadać wiele dodatkowych, praktycznych elementów. Domek ogrodowy z tarasem jest najczęściej wybierany na weekendowo użytkowane działki. Decydując się na zakup takowej konstrukcji, warto zdecydować się na domek z podłogą, aby nie trzeba było wykonywać jej we własnym zakresie. Domki narzędziowe mogą również zostać wyposażone w okiennice, regały i półki. A w celu polepszenia estetyki budynku z zewnątrz – warto osobno zakupić gont dachowy.

 

Domki narzędziowe - funkcje

Mały domek w ogrodzie może pełnić szereg funkcji – nie tylko jako domek gospodarczy czy narzędziownia. Oczywiście mniejsze  konstrukcje najczęściej wykorzystywane są jako szopy ogrodowe na narzędzia, ale klienci wybierają je również, by zrobić z nich składzik na drewno (to tzw. drewutnia), schowek na rower, a nawet… wychodek. Gdy komórka taka posiada więcej pomieszczeń lub wiatę – pod konkretne funkcje adaptowane są właśnie te dodatkowe przestrzenie. W ofercie mamy też  pawilony handlowe przeznaczone na targi, bazary i jarmarki.

 

Domek narzędziowy - materiały

Ważne są również materiały, z których domki zostały wykonane. Najbardziej naturalne są drewniane domki na narzędzia – najczęściej trzeba je we własnym zakresie zaimpregnować i pomalować. Domki ogrodowe drewniane wymagają również przygotowania specjalnego podłoża. Popularnością cieszą się też metalowe oraz plastikowe budowle. Są niesamowicie wytrzymałe i odporne na procesy starzenia bez potrzeby regularnej konserwacji. Więcej na temat materiałów znajdziesz w artykule Jaki domek narzędziowy wybrać?

 

Schowki narzędziowe - producenci

Decydując się złożenie zamówienia – warto wybrać markową konstrukcję. I to niezależnie od tego, czy miałby to być domek narzędziowy drewniany, metalowy czy z tworzywa sztucznego. Producenci tacy jak Keter, Palram, LifeTime czy Yardmaster oferują na swoje produkty od 2 do aż 12 lat gwarancji i słyną z tworzenia solidnych i cechujących się długą żywotnością artykułów.

 

Domki na narzędzia - montaż

Warto pamiętać, że nasze domki ogrodowe przeznaczone są do samodzielnego montażu. W każdym zestawie znajduje się instrukcja. Istnieje jednak możliwość zamówienia usługi montażu przez naszą ekipę, a także wykonania domku działkowego na wymiar oraz zbudowania go od podstaw według przedstawionego przez klienta projektu.  Jeśli sam chcesz zająć się montażem domku przeczytaj artykuł Budowa domku narzędziowego 

 

Schowki narzędziowe - prawo i pozwolenia

Wszelkie parterowe obiekty gospodarcze, których powierzchnia mieści się w granicach 35 metrów kwadratowych, można postawić na działce bez konieczności ubiegania się o pozwolenie. Ponadto ustawa Prawo Budowlane z lipca 1994 roku została w 2017 roku znowelizowana, a według tej nowelizacji nie trzeba nawet zgłaszać chęci budowy domku narzędziowego w lokalnym urzędzie. Warto natomiast pamiętać, że łączna liczba konstrukcji o wspomnianej powierzchni nie może przekraczać dwóch na 500 metrów kwadratowych parceli. Jeżeli natomiast masz jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się ze swoim urzędem, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Domki narzędziowe, które mamy w ofercie sklepu, zwykle nie wymagają dopełniania żadnych formalności. 

 

Domek narzędziowy - jak wybrać

Wybór konkretnego domku na narzędzia nie jest rzeczą łatwą, gdyż dostępnych na rynku modeli jest naprawdę bardzo wiele. Oprócz kwestii oczywistych, takich jak materiały, sposób montażu, czy wielkość terenu pod daną konstrukcję, należy wziąć pod uwagę także szereg dodatkowych kwestii. 
Istotny jest rozmiar domku narzędziowego po obwodzie wewnętrznym, który da Ci obraz tego, ile dokładnie przestrzeni użytkowej będziesz mieć do dyspozycji.
Ważny jest też rozmiar wejścia, ponieważ chcąc przechowywać w
schowku ogrodowym przedmioty o większych gabarytach, drzwi wejściowe muszą być odpowiednio duże, najlepiej wysokie i dwuskrzydłowe. W przypadku przechowywania jedynie mniejszych sprzętów nie jest to tak istotne i w zupełności wystarczyć powinny klasyczne drzwi jednoskrzydłowe. Uwagę należy zwrócić też na wysokość samego domku ogrodowego – im wyższy, tym bardziej komfortowa praca wewnątrz i tym więcej opcji zagospodarowania danej przestrzeni. Ponadto należy zwrócić uwagę na poziom dopływu światła do wewnątrz, stopień izolacji termicznej, liczbę otworów wentylacyjnych i możliwość instalacji akcesoriów dodatkowych. Wśród tych ostatnich znaleźć można m.in. półki, haki czy oświetlenie. Pamiętać też warto, że za dopływ światła do domku narzędziowego odpowiadają nie tylko okna, ale i m.in. dach typu świetlik – wykonany z przezroczystych paneli poliwęglanowych.

 

Schowek ogrodowy - jak dbać

O domek narzędziowy należy dbać identycznie jak o materiały służące do jego wykonania. Drewniane schowki ogrodowe wymagać będą okresowych zabiegów konserwacyjnych (można będzie je także przemalować na inny kolor), z kolei aluminiowe, stalowe czy plastikowe konstrukcje są absolutnie bezobsługowe. Co ważne, czyszczenie domków ogrodowych jest proste i nie zabiera dużo czasu – najczęściej wystarczy sama woda z węża ogrodowego, czasem z odrobiną detergentu. Z zadaszenia należy każdorazowo ściągać nadmiar zalegającego śniegu, gałązki i liście. W specyfikacji technicznej znajdziesz informacje na temat możliwego maksymalnego obciążenia konstrukcji pokrywą śnieżną. Warto też dbać o to, by drożne były otwory wentylacyjne.

Oferta

Sklep internetowy Ogrodosfera.pl to najlepsze miejsce gdzie możesz kupić produkty z kategorii domki narzędziowe. Oferujemy dostawę na terenie całej Polski. Aby dokonać najlepszego wyboru, przed zakupem zobacz zdjęcia i opinie klientów. Zawsze oferujemy najlepsze ceny. Sprawdź nasze promocje i wyprzedaże!