Darmowa dostawa w całej Polsce.

Darmowa dostawa w całej Polsce.

Domki narzędziowe

(267)
sortuj:
4,8 z 2436 opinii
Filtry Sortowanie
sortuj:

Polecane bestsellery

  1. Strona
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. z
  10. 7

​​​​​Domki narzędziowe ogrodowe

Tanie domki narzędziowe zyskują coraz większą popularność wśród osób, które posiadają ogrody przydomowe. Zwłaszcza te mniejsze, w których zagospodarowany jest niemalże każdy metr kwadratowy działki i nie ma miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych narzędzi ogrodniczych. Magazynowanie takiego sprzętu ułatwiają właśnie ogrodowe domki na narzędzia, które są bardzo praktyczne i proste w montażu. Co więcej, możesz w nich trzymać nie tylko podstawowe narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie, takie jak grabie, łopaty czy konewki, ale również nieco większy sprzęt, np. kosiarkę czy rower, a nawet niektóre meble ogrodowe. Dlatego zobacz, jakie domki narzędziowe znajdują się w naszej ofercie, oraz wybierz model spełniający twoje potrzeby i dobrze wpasowujący się w najbliższe otoczenie. W niektórych przypadkach możemy wykorzystywać domki tak jak altany ogrodowe - czyli jako miejsce do spędzania czasu. 

Domek narzędziowy – charakterystyka

Domki ogrodowe mogą służyć jako domki letniskowe na działkę rekreacyjną, a w ogrodzie przydomowym sprawdzają się jako schowek na akcesoria ogrodowe czy środki do pielęgnacji ogrodu, ale to nie jedyne ich funkcjonalności i zalety. Do czego jeszcze przyda się drewniany domek ogrodowy?

Domek narzędziowy sprawdzi się również jako schronienie, gdy podczas pracy w ogrodzie niespodziewanie zacznie padać. Będziesz mógł do niego schować wszelkie narzędzia, sprzęt gospodarzy i inne cenne przedmioty. Solidnie wykonany domek ogrodowy uchroni te rzeczy nie tylko przed opadami deszczu i śniegu, ale również przed intensywnym nasłonecznieniem. Domki narzędziowe na działkę gwarantują odporność na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne.

Bez względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, domki działkowe cechują się stabilnością i trwałością konstrukcji. Zarówno drewniane domki narzędziowe, jak i te metalowe czy wykonane z tworzyw sztucznych są niezwykle estetyczne i solidne, a dodatkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych.

A dlaczego jeszcze warto zdecydować się na domki narzędziowe drewniane lub inne? Ponieważ pomogą ci one utrzymać ład i porządek w ogrodzie czy garażu. Duże domki narzędziowe mogą pełnić rolę domku rekreacyjnego na działce, służyć jako drewutnia, składzik na sprzęty, schowek na rowery, narzędzia, meble ogrodowe czy akcesoria lub mieć inne przeznaczenie - możliwości są naprawdę szerokie.

Olbrzymią zaletą domków narzędziowych jest również prostota montażu, z którym poradzisz sobie samodzielnie. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi ani przeszkolenia. Dostawa takich domków narzędziowych zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej. W paczce otrzymasz wszystkie elementy niezbędne do jego złożenia oraz ilustrowaną instrukcję.

Domki narzędziowe i szopy na narzędzia do ogrodu – rodzaje

Na rynku dostępne są głównie domki narzędziowe blaszane, drewniane i plastikowe. Wszystkie te domki narzędziowe tanio kupisz na naszej stronie. Znajdziesz tu domki o różnej wielkości i designie, do samodzielnego montażu. Niektóre z nich posiadają również okna, co rozjaśnia i ociepla wnętrze domku. Takie budynki mogą pełnić nie tylko rolę magazynu na narzędzia ogrodowe, ale również miejsca wypoczynku na działce rekreacyjnej.

Domek do ogrodu kupisz też w zestawie z podłogą i solidnym progiem. W ofercie znajdziesz zarówno szopa na narzędzia jednospadowa, jak i dwuspadowy. Chętnie kupowane są również domki narzędziowe z drewutnią. A z jakich materiałów mogą być wykonane takie narzędziówki? I na którą z nich warto się zdecydować?

Największą popularnością cieszy się domek narzędziowy drewniany, który wykonywany jest (w zależności od wariantu) z płyt drewnianych, z bali, bądź z elementów imitujących strukturę drewna. Dostępne są zarówno bardzo proste, niewielkie szopy drewniane, jak i obszerne domki drewniane na działkę, które mogą pełnić funkcję domków ogrodowych na działce rekreacyjnej.

Coraz większą popularność zyskuje również domek narzędziowy z tworzywa sztucznego. Wykonany jest on z materiału, który strukturą przypomina deski z drewna. Dużą zaletą jest fakt, że domek na narzędzia z tworzywa można zakupić w gotowych kompletach i opakowaniach producenta oraz samodzielnie zmontować. Popularny producent takich domków to firma Allibert Keter, znana również jako Curver. Firma ta oferuje domki narzędziowe z tworzywa sztucznego, które w kilka godzin możesz samodzielnie skręcić i z powodzeniem przechowywać w nich sprzęt ogrodowy na okres zimowy.

Z kolei blaszane szopy na narzędzia to propozycja dla osób, które chcą tanio i szybko postawić zadaszoną wiatę. Domek narzędziowy metalowy konstrukcją przypomina popularne niegdyś garaże blaszane. A na jaki model warto się zdecydować? Szczególnie warte polecenia są domki blaszane firmy Yardmaster.

Jak zbudować domek narzędziowy?

Jest to dość pracochłonne, choć oczywiście wykonalne. Powinieneś zacząć od najważniejszego, czyli fundamentu. Warto wykonać go solidnie, odpowiednio zrobiony znacząco wydłuży trwałość całej konstrukcji (możesz zdecydować się na płytę fundamentową lub fundament ciągły). Łatwiejsza do zrobienia jest płyta fundamentowa. Aby ją wykonać, na kilkunastocentymetrowej warstwie żwiru musisz ułożyć folię, a następnie wylać mieszankę betonową.

A jak przebiega budowa takiego domku narzędziowego? Jego konstrukcję najłatwiej oprzeć na drewnianym szkielecie (z suchego drewna sosnowego lub świerkowego), gdzie rozstawy słupków dopasujesz do przewidywanego obciążenia (z reguły rozstaw to około 40 cm). Warto również zawczasu pomyśleć o drzwiach i oknach.

Z kolei ściany w domku narzędziowym ogrodowym z reguły wykonuje się używając takich materiałów jak płyty OSB, drewniane deski lub boazeria ścienna. Poszczególne elementy ścian mogą być łączone na pióro-wpust, co zagwarantuje szczelność konstrukcji. Na końcu mocujesz dach, który dostępny jest w kilku wariantach. Najpopularniejszymi są dwuspadowe symetryczne, dwuspadowe niesymetryczne oraz dachy wielospadowe.

Oczywiście proces budowy znacząco ułatwi wykorzystanie gotowej konstrukcji do samodzielnego montażu. Wówczas przygotowujemy jedynie fundament pod domek ogrodowy i stawiamy konstrukcje domu z gotowych elementów według instrukcji.

Domek narzędziowy – czy trzeba zgłaszać?

Czy można zamontować taki domek narzędziowy bez zgłoszenia, bez powiadamiania władz o stawianym budynku? W tej kwestii prawo nie daje jasnej odpowiedzi, dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej to zgłosić. Jednak dużą zaletą domku narzędziowego jest brak konieczności uzyskania pozwolenia do jego postawienia. Zgodnie z zapisami w Prawie Budowalnym parterowe budynki gospodarcze, których powierzchnia nie przekracza 35 m2, a rozpiętość konstrukcji 4.8 m, nie wymagają pozwolenia na budowę.

A jak zgłosić domek narzędziowy? To bardzo proste. Wśród niezbędnych dokumentów, które będziesz musiał dostarczyć do urzędu, znajdzie się wypełniony druk zgłoszenia oraz oświadczenie o tym, że posiadasz prawo do dysponowania nieruchomością.

Domek narzędziowy – ile od granicy działki?

Warto jednak pamiętać, że domki narzędziowe bez pozwolenia możemy postawić tylko wtedy, gdy spełniają one określone wcześniej wymiary, a także jeśli liczba tych obiektów to nie więcej niż 2 na każde 500 m2. A ile od granicy działki można postawić taki domek na narzędzia ogrodowe? Według prawa, taki niewielki budynek gospodarczy nie powinien naruszać granic innych działek. Jednak dopuszcza się stawianie domków narzędziowych (ścianą bez okien i otworów drzwiowych) bezpośrednio przy granicy twojego ogrodu z sąsiednią działką.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ:

Jaki domek narzędziowy polecacie?

Bardzo dużą popularnością cieszą się domki ogrodowe z tworzywa sztucznego. Z mniejszych modeli domki Keter Manor, z większych domki Keter Oakland i Keter Artisan. Popularne są również domki Keter Factor, mające dobry stosunek wielkości do ceny. Nowością są serie Keter Darwin, Keter Newton i Keter Cortina - warto zwrócić na nie uwagę. Z domków metalowych polecamy sprawdzone marki - Yardmaster i Gartwerk.

Z czego domek narzędziowy?

Najpopularniejsze są domki narzędziowe z tworzywa sztucznego i domki narzędziowe metalowe. Doskonale sprawdzają się w warunkach ogrodowych, są proste w montażu i na co dzień praktycznie bezobsługowe. W sprzedaży dostępne są również domki narzędziowe z drewna, jednak nie jest to popularny wybór, ze względu na wysoką cenę i konieczność konserwacji.

Ile kosztuje domek narzędziowy?

Domek narzędziowy z tworzywa sztucznego to koszt od 1 tysiąca za domek o powierzchni nieco ponad 1 m2, do 10 tysięcy złotych za domek o powierzchni około 10 m2. Sporo tańsze są domki narzędziowe z blachy, ponieważ tu ceny domków o powierzchni około 10 m2 zaczynają się w okolicach 3 tysięcy złotych. Warto pamiętać, że najtańsze domki z blachy to jedynie prosty garaż blaszany, pozbawiony podłogi i okien. Domki narzędziowe drewniane są z kolei sporo droższe – za najprostszą szopę o powierzchni około 1 m2 zapłacimy co najmniej 2,5 tysiąca złotych.

+48 22 378 32 00 Poniedziałek od 8:00